Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

[LØST]Aprilia SR Ditech som har begynt å ryke hvitt..


Anbefalte innlegg

Hei, har en aprilia ditech som aldri røyker under kaldstart, men nå har den plutselig begynt å ryke som bare fy..

 

Er sånn at en kompis og jeg holdt på å erstatte noen defekte slanger og sånt, og så skrudde han ut de 4 mutterene til blokka, og dro ut blokka litt (bare skyvde den frem litt for å få plass til å skru løst noe annet)

 

Da begynte all kjølevæsken å lekke ut, men vi lot det renne, og etter at alt var skrudd på plass igjen så etterfylte vi væske, og startet opp.

 

Den starter og går fint, men ryker som bare F, legger ved et bilde, og det er sånn den ryker på TOMGANG..

 

Spørsmålet er om dette har noe med kjølevæsken å gjøre? Hva er det som kan ha skjedd? Og er det skadelig for motoren og kjøre sånn? Kan dette gå over av seg selv?

 

***LØST*** Tok meg en kjøretur og røykla alt bak meg, så etter en liten stund så gav rykingen helt opp :)

post-138782-1219773706_thumb.jpg

Endret av Daniel_91
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...