Gå til innhold

Problemer med trådløst nettverkskort (macbook)


Anbefalte innlegg

Hei!

 

Min kjære søster har nettopp kjøpt seg en MacBook, og den latet til å fungere fint de første to ukene, men nå virker det som om noe rundt det trådløse nettverkskortet har slått seg vrangt.

 

Selv om det står at den er koblet til nettverket i AirPort, får den ikke noen ip-adresse av routeren. Har prøvd med andre nettverk, har også prøvd å restarte routeren.

 

Kikket litt rundt på nettet etter løsninger, og fant ut at det ikke bare er meg (les: hun) som har dette problemet.

 

Noen som har erfaringer eller tips? Kom med det. Selv bruker jeg pc og er uvant med det meste av os-x.

 

Kortet er av typen AirPort Extreme (0x14E4, 0x88), firmware Broadcom BCM43xx 1.0, Trådløskanal: 11. Skal innrømme at jeg ikke helt vet hva alt dette betyr, men regner med noe av det er til nytte.

 

Mvh Håkon :)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...