Gå til innhold

Og den jobber, og den jobber...


Anbefalte innlegg

Jada, har akkurat installert Windows Vista home ED. Alt av antivirus og firewalls er opp å går og alle updates (SP1 osv)

 

Men når alt er lastet og klart etter oppstart så fortsetter harddisken å jobbe videre i

flere minutter etter at alt er oppe å går. Av CPU'en bruker den ca 3-8% i noen mins.

Er dette normalt til å være fra Vista? er nemlig vandt til XP.

 

Sorry hvis dette høres helt kokklimonke ut men, jeg lurer nå uansett. :)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Bytta over igår sjølve, men eg reknar med den held på med masse ting XP ikkje gjorde. Indeksering av filer (slik at du finn dei raskare) sjekke for oppdateringar til ein kvar tid, osv.. Vista jobbar på ein ansleis måte enn kva eg og du er vant med i XP, men til gjengjeld kjem ting til å gå fortare når det "trengs". Trur eg iallefall.. :p

Lenke til kommentar

Ja det er normalt. Vista vil i noen dager indeksere diskene dine, og Superfetch vil lære seg hvilke programmer du bruker til visse tidspunkt. Innen en ukes tid vil alt roe seg ned.

 

Men det vil ikke påvirke ytelsen når du kjører applikasjoner. Vista vil bare gjør dette når du ikke bruker maskinen.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...