Gå til innhold

Dugelig stereo-handsfree for mini-USB?


Anbefalte innlegg

Jeg har fått en ny mobiltelefon (HP iPaq 614c) med mini-USB-plugg. Jeg hadde blant annet håpet at det skulle gå an å bruke denne til musikk, men lyden i medfølgende handsfree er mildt sagt begredelig.

 

Jeg fikk kjøpt det som skulle være en mini-USB til mini-jack overgang hos Netshop (http://www.netshop.no/aspx/produkt/prdinfo...aspx?plid=97287), og håpet at denne skulle gjøre at jeg kunne bruke hva jeg ville av hodesett, men det viser seg at mini-USB-pluggen her ikke er kompatibel med iPaq-en. Alle plugger til telefonen (handsfree, lader, datakabel) skrår inn på begge sider (se f.eks. til venstre på http://www.meditronik.com.pl/doc/mini/usb-...=foto=canon.jpg), men den overgangen jeg kjøpte skrår kun inn på én side, så det er fysisk umulig å dytte den inn. Jeg vet ikke om denne kun er designet for HTC-telefoner, eller om det finnes flere mini-USB-standarder?

 

Uansett, jeg er like langt, så jeg lurte på om noen vet hvor jeg kan få tak i:

- Stereo handsfree med god lyd og en mini-USB-plugg som passer på iPaq 614c.

- Overgang til mini-jack (3.5 mm) som passer på iPaq 614c. Gjerne med innebygget mikrofon og svarknapp, men dette er ikke et absolutt krav.

 

Stereo-blåtann er i utgangspunktet ikke interessant, både pga lydkvalitet og batterikapasitet.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...