Gå til innhold

Explorer.exe låser seg når eg åpner ein viss nettverksstasjon


Anbefalte innlegg

Eg har lagt rota av D: på serveren i det lokale nettverket mitt som nettverkstasjon, men kvar gong eg går inn på den via Windows klikker Explorer.exe, og eg må inn i Oppgavebehandling og stenge mappa som "Svarer ikke". Først trudde eg det var nokon korrupte .avi filer som tulla seg, så eg slette den registreringsnøkkelen som visse guider på nettet har anbefalt, men det hjalp ikkje.

 

Er det nokon som kan hjelpe meg?

 

Begge maskinene kjører Windows XP Pro.

 

 

EDIT: Kan legge til at det berre ligger 9 mapper der. Ingen filer, kun mapper.

Endret av Halvliter
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Når en prosess har som status "Svarer ikke" betyr det i realiteten at en funksjon kjører og har ikke returnert.

 

Den enkleste metoden for å feilsøke dette problemet er å hekte på Windbg til denne prosessen og kjøre !analyze -hang for å finne ut hvor den er fryst.

 

Guide for Windbg finner du forøvrig i Maskinen fungerer ikke forumkategorien-I en tråd som heter Hvordan du kan feilsøke Windows.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...