Gå til innhold

XP driverproblemer til Acer Aspire 5720ZG *løst*


Anbefalte innlegg

Heisann!

 

Har en Acer Aspire 5720ZG som jeg har lyst til skal fungere optimalt med Windows XP. Dum som jeg er, trodde jeg ikke det skulle bli noe problem å finne, så jeg har allerede formatert og innstallert XP uten å finne drivere først. Men heldigvis har jeg en stasjonær PC som kan søke etter drivere. Jeg har funnet og innstallert Intel Chipset driverne, men mangler to viktige; nettverks og skjermkortdrivere.

 

Har lagt merke til at mange har slitt med det samme og at mange har brukt http://www.acerpanam.com/flex/acerdrivers/...4394128&CFT til å finne drivere. Jeg har funnet en del drivere som jeg tror vil passe PC-en, men alle er til Windows Vista. Det fungerte heller ikke med Nvidias 8400GS driver (PC-en min har Nvidida 8400M GS).

 

Noen som kan hjelpe?

Endret av Martin-sama
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Problemet er løst, jeg kan gi tips til andre som kanskje sliter med det samme.

 

Jeg lastet ihvertfall ned drivere til det trådløsenettverkskortet fra Atheros sin hjemmeside (produsenten av WLAN-kortet i PC-en). Så lastet jeg ned driver til skjermkortet fra www.laptopvideo2go.com. Her gjaldt det bare å laste ned den siste driveren og en eller annen INF-fil som er en slags crack.

 

Etter dette var alt i boks :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...