Gå til innhold

Skal lage meg en hjemmeside. Trenger hjelp med å komme igang..


Beyma

Anbefalte innlegg

Hei :)

 

jeg og kjæresten min skal lage en hjemmeside, men har lite peiling på dette med domener og webhotel etc.

 

Jeg trenger litt start hjelp her..

 

Hva må jeg ha? Vi tenkte vi skal lage en side der vi kan laste opp bilder ol.. Vi skal bruke php og muligens flash.. Skal bare leke oss med div ting for å leke oss..

Hvor er det billigst?

 

Helst ha .com eller .no domene

 

Takk for all hjelp.. Crimar

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Lest den, men skjønte ikke så mye :S

 

Lurer bare om noen kunne gitt meg en grei guide eller fortelle meg kort og greit åssen man får en side på nett?

 

Jeg har en side hos one.com som jeg er fornøyd med. Jeg vet flere brukere på forumet som stiller høyere krav og som sikkert ville valgt en annen host. Men for meg holder one.com mer en nok. Betalte 320,- for et .org domene og 1 GB lagring for ett år. Et .com domene vil komme på samme prisen.

Endret av Aleksander
Lenke til kommentar

Det stemmer. Ofte kjøper man domene og webhotell(det du kaller host) som en pakke, slik at det blir satt opp automatisk for deg. Både web10.nu og one.com er billige og relativt greie å ha med å gjøre. Du får ikke superfart fra disse stedene, men det er helt fint første gang man forsøker seg på websider. Lykke til :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...