Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Pc vil ikke starte som vanlig


Anbefalte innlegg

Hei! Fikk ett problem igår når jeg skulle starte PC-en. Bilde av hovedkort kom opp på skjermen som vanlig + info om hardisker. Så begynner den å loade windows, men etter 0,5 sek så blir skjermen svart. Alt som vises på skjermen går 10000 ganger fortere enn vanlig. Kommer ikke lenger enn til der windows loader. Trykker på DEL for bios og bios kommer opp i 1 sek. så er den borte igjen. Hva kan dette vere? Defekt skjermkort?

Endret av bjowii
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hva mener du med alt som vises på skjermen går 10000 ganger fortere enn vanlig ?

 

Starter maskinen opp fortere enn vanlig ?

Er skjermbildet forvrengt, uvanlig, flimrer e.l. ?

Noen ulyder ? Finner den alle hardiskene, POST'er den fint ?

 

Prøv og beskriv problemet bedre, så er det lettere å hjelpe :)

 

Mvh,

Beej80

Lenke til kommentar

Alt som kommer opp på skjermen skjer mye fortere enn vanlig. Skjermen blir svart etter den loader windows. Finner hardisker. Ingen uvanlige lyder. F.eks jeg trykker DEL for å komme inn på bios, kommer skjermbilde opp og blir borte etter 0,5 sek. Samme med alt annet. Vises bare litt så blir det borte. Men skjermbilde er ikke vrengt eller noe sånt. Har formatert, men samme problemet etter på igjen!

Lenke til kommentar

Om du fikk samme problemet i en annen pc, som fungerer helt fint vanligvis, når du setter din PSU inn i den, så har du funnet problemet ja.

 

Da er det ganske enkelt PSU'en din som er ustabil/ikke klarer å levere nok til å drive systemene.

 

Mvh,

Beej80

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...