Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Lokal tilkobling - 169.254... Winsockxpfix funker ikkje.


Anbefalte innlegg

Har problemer med nettverkskortet mitt. Fekk IP-en 169.254.xxx.xxx, hugsar ikkje resten, men poenget er at ipen ikkje fungerer på nettverket.

 

Har hatt problemet tidlegare, då fekk eg beskjed om å bruke winsockxpfix, og det gjorde susen. Men no når eg kjører fixen, så stoppar det opp på Resetting TCP parameters with Netshell, og det skjer ingenting... PCen har stått i 3 timar utan at noko skjedde. Trykte på krysset CMD-en, og fixen jobba vidare og var ferdig på 5 sekund.

Vel OK på reboot, men da kjem det at tilgangen misslyktes.

PCen restarter og problemet med IP-en er der fortsatt... :/

 

Får ikkje avinnstalert nettverkskortet, må avslutte oppgåve for å fikse det.

Kjem ikkje inn på egenskaper for lokal tilkobling, må avslutte oppgåve der også.

 

Er litt desperat, når ingenting fungerer...

 

På forhånd, tusen takk for svar!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hva mener du at ip'en ikke fungerer på nette,,mener du internet?

 

Det skal stå

Adressetype : Tilordnet av DHCP

Ip Adresse : ( det kommer an på hva routeren din er satt opp på)

Netvers maske : 255.255.255.0

Standard gateway:( det kommer an på hva routeren din er satt opp på)

 

Evnt er det routeren som suser...eller sa har ikke du på motta ip og dns

Lenke til kommentar

169.254 ipen får eg berre viss noko er gale, men det er PCen som er problemet og ikkje ruteren. For kan ta kabelen over til en anna PC, og då virkar det. Trådløst er det heller ingen problem.

 

Fulgte en guide eg ikkje vart ferdig med i går, der eg sletta winsock og winsock 2 fra registeret, men etter å ha gjort det virkar ikkje PCen akkurat bedre :/

 

 

EDIT: Omsider klarte eg å avinstallere og installere nettverkskortet igjen, og satt inn i nettverkskabelen.Dårleg kontakt merka eg, kjipt å finne ut no.. :/

Pcen er UFATTELIG treig når eg dobbelklikkar på Lokal tilkobling :O Kan ikkje gjere anna enn å avslutte med Oppgavebehandling.

Så nettet fungerar, men kan ikkje endre på IP-en for eks. Visst nokon veit korleis eg fiksar det, utan å reinstallere Xp, så SKRIK ut!

 

EDIT #2: Drøssevis av feilmeldingar, tar backup og legg inn Xp på nytt. DRITTSYSTEM.

Endret av kazzkizz
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...