Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Problem når jeg starter maskinen


Anbefalte innlegg

Hadde et strømbrudd her en dag og siden det har jeg fått opp en WARNING hver gang jeg starter maskinen.

 

Noen som vet hva som er feilen og hva jeg eventuelt bør gjøre? Står noe om å endre CPU frekvens i CMOS. Det er ikke noe jeg føler meg datakyndig til å sette i gang med akkurat :ermm:

 

post-122477-1203757024_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Grunnen er at når det ble strømbruddet så klokket maskina ned cpuen. Det er enkelte hovedkort som gjør det. Trykk DEL for å gå inn i BIOS og sett klokkehastigheten til det cpuen din skal ha. En Athlon 3200+ går f.eks. på 2000 mhz (multiplier på 10x).

 

Hvordan vet jeg hvilken hastighet min prosessor skal ha? Nå står den på 2000.

Lenke til kommentar

Hvis du ikke vet hvilken prosessor du har kan du laste ned CPU-Z fra cpuid.com. Jeg tror ikke du trenger å installere det, bare dobbelklikk på exe fila når du har pakke den ut. Se under Name eller Specification, under CPU.

 

Om alt ser bra ut, dvs, at prosesseroen din skal kjøre på 2000 mhz og allerede gjør det så reset cmos/bios ved å flytte en jumper fram og så tilbake på hovedkortet. Akkurat hvordan du gjør dette står i hovedkort manualen din.

Endret av substeve
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...