Gå til innhold

Western Digital Raptor X - Økt gaming ytelse?


Hansssa

Anbefalte innlegg

Hei

 

Har lest en del tester om denne HDen, men har ikke funnet noen konkrete benchmarks som viser økt ytelse i spill.

 

Er det noen som har denne disken som kan si noe om ytelsesforbedringer i spill? Raskere loading, økt FPS, eller andre "goder" jeg har glemt å nevne her.

 

Mvh.

Hansa

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Ser at mange diskuterer 10 000 / 7200 rpm i forhold til hvor reel ytelsen egentlig er, tydeligvis yter mange nyere 7200 disker oppmot den Raptor disken?

 

Disken vil i alle fall gi deg fordeler ved lesing, dvs når du starter operativsystem / spill, FPS er det vel cpu/skjermkort som står ansvarlige for.

Lenke til kommentar

Har selv 2 x 36 GB Raptor i raid 0 til operativsystem (systemdisk) og 2 x 150 GB RaptorX i raid O til øvrig programvare/spill mm.

Kan ikke si annet enn at Raptor-diskene, og hvertfall i Raid 0 er sinnsykt raske mtp lesehastighet. Når du er i selve spillet så vil vel neppe en RaptorX-disk ha noe å si mtp generell ytelse og FPS. Men oppstart og loading går utrolig mye raskere.

Det eneste drawbacket med Raptor-serien er at de kan bråke litt mer enn 7200 rpm disker og så er det jo prisen da!

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...