Gå til innhold

15" (15,4") kontra 17"


Anbefalte innlegg

Hei folkens.

 

Noen der ute som kan gi meg sine erfaringer om bruk av sine 17" bærbare i hverdagen.

 

Skal gå til innkjøp av ny PC og valget blir en bærbar pga manglende plass til å ha en PC stående framme hele tiden. Skal ikke fraktes noe særlig. En og annen reise vil det jo bli, men ikke så mange at vektforskjellen vil være avgjørende. Mere forskjellene i oppløsning, layout og plassering av tastatur og lignende.

 

Hvis noen har tips til aktuelle PC-er er det fint. :)

 

Prisklasse -> 9.000

 

Bruk: Kontorbruk, surfing, filmavspilling, moderat spilling (i all hovedsak WOW)

 

På forhånd takk.

 

Agersborg

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Etter mine erfaringer blir 17" for stort. Jeg liker muligheten å kunne ha laptopen i fanget. På de laptopene med 17" sjerm jeg har prøvd føler jeg at tastaturet blir plassert for langt vekke fra deg. Jeg anbefaler deg å gå inn i en elektrokjede å prøve ut noen forsjellige laptoper får å finne ut hva som passer deg best.

Lenke til kommentar

Du vil nok få veldig mange forskjellige svar her, dette blir veldig subjektivt.

 

Jeg har gått fra 15,4" til 14" til 17". Jeg trives absolutt best med 17". Skjermen føles vesentlig større enn 15,4" i arbeid, mens jeg ikke merker noe forskjell i transport. Om en setter en 15,4" oppå en 17" så ser en at det ikke er spesielt stor forskjell. Jeg vil gå så langt som å si at en del av de "plagene" folk later til å ha med å dra rundt på en 17" er innbillt. I alle fall når en snakker om t/retur skole og nærmiljø. En "lett" 17" veier kanskje en halvilters colaflaske mer enn en normal 15,4". Vel, det er min mening.

 

Jeg har heller overhodet ingen problemer med å ha maskinen i fanget.

 

Fordelene i form av stor og høyoppløst skjerm (uten alt for liten skrift) gjør at jeg aldri kommer til å velge noe annet enn 17" som hoved-laptop. Mulig jeg på sikt får meg en ultraportabel for "lettere" bruk, feks om jeg VET at jeg bare skal fremføre en presentasjon en plass, eller dersom jeg er ute på kortere reiser uten annet enn håndbagasje.

 

Lykke til!

Lenke til kommentar

Hei.

 

Har en 17" stående på kjøkkenet. Veldig grei siden vi ikke har koblet til ekstern skjerm. Tror ikke jeg ville savnet det nummeriske tastaturet som den har.

Men måtte lete litt for å finne ryggsekk til den. Fant til slutt en som den akkurat gikk ned i. Større skjerm gir også noe mindre batteritid. Særlig i kombinasjon med godt grafikkort.

 

Neste bærbare tenker jeg blir 14", med ekstern 22" når jeg sitter hjemme.

Men da i tillegg til den vi har.

Endret av Erigon
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...