Gå til innhold

Nytt vindu i explorer - alltid for lite


Andreaz69

Anbefalte innlegg

HEI!

 

En ting som irriterer meg grenseløst med win-explorer, er at hver gang jeg åpner et nytt vindu, f.eks en link jeg trykker på, blir det nye vinduet knøtt lite.. må alltid maksimere.. I netscape var alltid det nye vinduet stort.. noen som vet hvor jeg kan endre dette??

 

Gjerne flere svar, hvis det er forskjellig på win98 og w2k, da jeg kjører begge.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hehe, synes å huske jeg hadde det samme problemet selv en gang. Tror jeg "manuelt" dro vinduet i forskjellige retninger, slik at det blir "stort" tilslutt. Dette gjorde at neste gang jeg trykket på f.eks en link, ble vinduet like stort som jeg hadde forma det sist gang.

Lenke til kommentar

jeg har samma problemet, eneste at vinduet blir nesten maximert.. nesten bare, så når jeg slenger muspekeren i høyre hjørne for å trykke på kryss for å lukke vinduet, ender jeg ofte med å lukke det som eventuelt ligger bak, f.eks irc eller lignende, noe som er truolig iriterende.

Det burde da gå ann å få explorer til å huske sin siste posisjon eller noe slikt?

 

irriterende...

Lenke til kommentar

Jeg dro vinduet ut slik at det dekker hele skjermen minus litt helt nederst, slik at jeg akkurat ser navnene/kanalene på mirc... Så lenge jeg passer på at det siste explorer-vinduet jeg lukker er det jeg til vanlig bruker, så blir alle jeg senere åpner akkurat like. :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...