Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Sliter, blåskjerm under oppstart av XP + restart, og svart skjerm ved installasjon


Anbefalte innlegg

Det som skjer er enkelt:

 

Blå skjerm rett etter windows xp loading, rett etter at den skal inn til login screen. Da kommer blåskjerm opp i 0.2 sekunder. Og restart automatisk, klarer ikke lese feilmelding.

 

Da er selvfølgelig mus/tastatur deaktivert, og kan ikke gjøre noe som helst, selv om keyboard funker i setup/boot config.

 

Skiftet derfor harddisk, for å installere xp på nytt, men nå får jeg svart skjerm, altså får ikke opp noe. Any ideas? Kommer ikke inn i safemode pga keyboard ikke funker.

Videoannonse
Annonse

Høres egentlig ut som et hardware problem.

Om du ofte har vært plaget av blåskjermer så bur du ta en ram sjekk.

Om du laster ned ultimate boot cd (finner du fort på google) så kan du prøve å boote ifra den og kjøre memtest86 la denne kjøre til du enten får opp noen røde linje eller at det står noe sånt som "1 pass complete, no errors found".

Om denne går bra kan du jo alltids teste harddiska dine, for UBCD inneholder også programmer for dette.

  • 1 måned senere...

kjører med nytt hovedkort nå. Samme problem, feilmelding:

 

Det er oppdaget et problem, og windows er avsluttet for å hindre skade på datamaskinen.

 

Hvis det er første gang du ser denne stoppfeilmeldingen, star4ter du datamaskinen på nytt. Hvis feilmeldingen vises på nytt, gjør du følgende.

 

Kontroller at du har nok diskplass. Hvis det er angitt en driver i stoppmeldingen deaktiverer du driveren eller kontakter produsenten for å få driveroppdateringer. osv.

 

Teknisk informasjon:

'''' stop: 0x0000008e (0xc0000006, 0xf740dfea, 0xf7036a14, 0x00000000)

'''' setupdd.sys - adress f740dfea base at f73ec0000, datestamp 41107c8f

 

feilmeldingen skal visst være om noe er inkompatibelt, men hva skulle no det være? Mulig jeg har brukt feil dual channel ram, skal hvertfall prøve på nytt med en annen type.

Endret av skromt

STOP 0x0000008e da må du teste minne.

 

I bios må du sette korrekt spenning og timings

http://www.memtest.org/

Kjør en stund.

 

Videre feilsøk kan gjøres viss det er 0 feil i memtest86+.

 

Og som vanlig ingen info om pc-oppsett.

Endret av SNIPPSAT

GIGABYTE Gigabyte GA-P35-DS3, P35, Socket-775, ATX, GbLAN, DDR2, ICH9, PCI-Ex16

(GA-P35-DS3)

 

INTEL CORE 2 DUO E4400 2.0GHZ SKT775 FSB800 2MB CACHE BOXED IN (BX80557E4400)

 

OCZ TECH DDR2 PC2-6400 Platinum XTC Dual Channel 2GB Kit(2x1024MB) 4-5-4

 

SAMSUNG SpinPoint T166 320GB SATA2 16MB 7200RPM (HD321KJ)

 

Har også 512 x 2 corsair brikker. 5 5 5 -12 tror jeg de var.

 

Har Geforce 8800 GTS skjermkort, 256 eller 384

 

......

 

Har gått til innkjøp av corsair strømforsyning, og et annet GA p35 hovedkort.

 

gigabit ga33 p35, husker ikke helt hva det heter. Skal finne nøyaktig navn i morgen, men er temmelig likt det jeg hadde.

ok, men testet ut med corsair minnet i tillegg. Forresten har pcen funket fint før. Dette er noe som skjedde plutselig. Altså den funket i 1 måned.

 

 

Når jeg testet med corsair minnet, 5 5 5 12. Da fikk jeg ikke blåskjerm, men den hang i bootup. Altså helt svart skjerm og hvor linjeskifter blinket. Altså tegnet _ blinket i venstre hjørnet.

Godt mulig det er kun windows cden som er for ripet=P hahaha. Jaja, da ler jeg godt. Men i hvertfall. Hvordan får man memtest 86+ til å virke?

 

Har lastet ned exe filen og lagt den på usb hdd. Men det virker ikke som det er nok? Altså går jo inn i bootmenyen og velger disken.

Endret av skromt

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...