Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Må ha OS CD-en i ved oppstart? - Oppklart


Anbefalte innlegg

Clean Install på ny gaming PC. Vista 32, alt funker som en drøm og får startet opp. Men jeg finner raskt ut at jeg ikke får reboota til OS igjen. Rett før OS skal lastes inn kommer følgende beskjed:

 

Remove disks or other media

press any key to restart

 

Så jeg prøver å sette vista CD-en i for moro skyld or starter på nytt, og vips så kommer jeg inn. Prøver et par ganger til uten CD-en og med for å sjekke at tilfellet virkelig er som her beskrevet: Jeg får ikke boota til OS uten å ha i OS CD-en!

 

Finner ut at jeg ikke liker vista, så jeg går tilbake til XP på den nye PCn. Her skjer akkurat det samme!

 

Dette handler ikke om liv og død, men er en smule irriterende. Så hvis noen har en god ide til hva jeg kan gjøre for starte uten OS CD-en setter jeg stor pris på det! Tusen takk! :)

Endret av Sverre123
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Jeg har 1 annen harddisk koblet til ja, Samsung 500GB. Den jeg har OS på nå er WD raptor 74BG. Men begge er helt nye SATA, har ingen gamle jeg kan koble til, bare IDE som jeg ikke får strøm i uansett.

 

Ellers har jeg koblet til en ekstern WD 500 og en USBpen

 

Hva er MBR?

Endret av Sverre123
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...