Gå til innhold

DIverse problem med avspillling av mkv-filer


Anbefalte innlegg

Som topic sier så er lyd ute av sync allerede i begynnelsen av en film i mkv-format. Jeg har prøvd flere spillere, medieplayer classic, VLC-player og BS-player PRO, men er ikke noe forskjell. Lyden kommer faktisk ett sekund eller tre for tidlig.

 

Filmene er i 1080p-format og jeg har de på en Maxtor extern harddisk. Jeg begynte å lure litt på om det kunne være harddisken som ikke hadde nok overføringshastighet faktisk. Kan dette være grunnen til det kanskje?

 

Jeg merker også at bildet er på en måte litt "hakkete." Vanskelig å forklare. Alt skjer i real time, men merker at det er litt etterslep på bevegelser som f.eks panoreringer.

 

Noen som har vært borti dette?

 

Har en Sony 40W2000 FullHD-skjerm tilkoblet med HDMI så er litt frustrert siden bildet er helt knall i utgangspunktet.

 

Dataspecs: Asus P5W Deluxe hovedkort, Intel Core Duo 2,4GHz, 2Gb RAM, Radeon X1950 og kjører XP

Endret av Janmandelid
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...