Gå til innhold

Beste backup program..


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Jeg antar at du sikter til ripping av DVD-plater. Det som helt klart vil gi best kvalitet er å kopiere hele platens innhold. Da vil ikke kvaliteten bli forringet i det hele tatt. Problemet er da at filene vil ta stor plass, rundt 7-8 GiB. Det betyr at du må ty til dual layer-plater for å få brent ut dette igjen, det holder ikke med de vanlige, billige platene.

 

Programmet DVD Decrypter er perfekt til å rippe slik. Enkelt og greit å bruke. Og gratis. Men filene tar da altså svært stor plass.

 

Hvis du derimot har lyst til å kopiere DVD-en og brenne den ut igjen (på standard 4,7 GB plater) anbefaler jeg at du bruker f.eks DVD Shrink, som også er et gratisprogram. Her kan du velge hva du skal inkludere av ekstramateriell, undertekster og lydspor. Samtidig regnes det ut hvor mye kvaliteten må forringes for at filene skal bli komprimert tilstrekkelig.

 

Begge program er svært enkle å bruke. Bare å trykke på et par knapper og du er i mål :)

Endret av Schlesien
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...