Gå til innhold

Skal kjøpe Gaming pc rundt 7000kr.


Anbefalte innlegg

Jeg har vurdert å skaffe meg en ny pc i det siste siden jeg elsker å game men den stakkars gamle PC-en min er nok ikke helt up to date for dette.

 

Mine speccs nå er:

Skjermkort: NVIDIA GeForce 7600 GS (512mb minne)

Prosessor: AMD Sempron Processor 3200+, MMX, 3DNow, 1,8 GhZ

Ram: 1500 MB

Hovedkort: MSI RS482M2/RX482M2 (MS-7093)

 

Dette var en ferdig pc fra HP, men jeg satt inn nytt grafikk kort og litt ram.

Uansett er det på tide med en ny stasjonær pc.

 

Vil bruke rundt 7000-8000 (max) Kanskje ikke så mye men jeg holder kjært i lommeboka mi. Jeg har ikkeno peiling på å bygge pc.

 

Edit: Skal spille ting som crysis og Age of Conan, Assasin's Creed etc. Noe innenfor dette.

Takker for alle svar på forhånd!

Endret av Straw
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hehe. Sånn styggedom har jeg ikke installert...

 

Men å finne en maskin til gaming ferdig er ikke bare bare til den prisen...

 

Har du guts til å sette ting sammen selv er dette et meget godt alternativ: https://prisguiden.no/vis_handlevog...waggon_id=59036.

 

Bor du i Finnmark kan jeg bygge den for deg ;)

 

 

Edit: Nå starter Otto, så vi får bli enige etterpå ;)

Endret av Zopilote
Lenke til kommentar

Gah skulle nesten ønske jeg bodde i finmark xP. Men er ikke Asus GeForce 8800 GT ett kraftigere og billigere kort?

 

Onkelen min kommer om ikke så lenge håper jeg, han er data ingienør så dette lover seg. Men jeg lurer fortsatt litt på det grafikk kortet der. Har ikke vært borte i det før.

Endret av Straw
Lenke til kommentar

Ser så bra ut det der :-)

 

Om du skal ha en større HD så kan du bytte den ut med f.eks en https://prisguiden.no/product.php?productId=58904 .

 

De andre delene skal gå veldig fint sammen - ser ingenting på den lista som skal utgjøre noen problemer.

 

Men som en liten side-info:

HK som er valg er Gigabyte GA-P35-DS3L med 12xUSB og 4xS-ATA,

tror jeg ville brukt Gigabyte GA-P35-DS3 med 8xUSB og 6xS-ATA om jeg skulle valgt (samme pris)

Endret av the real liten
Lenke til kommentar

Ja.. Og netshop er dyrt... Og netshop har minst like mye dårlig omtale som amntio. Jeg har handlet med amentio, og de var meget behjelpelige. Ingen lang leveringstid heller... Samma hvilken butikk du velger stort sett..

 

Når det gjelder 4GB ram er det ikke noe problem med 32bit OS. 32bit klarer bare ikke å utnytte mer enn ca 3GB av ram.

Hvordan 64bit funker med spill vet jeg ikke, spiller lite selv. Men det er fremdeles mange som klager over 64bit vista og driver problemer.

 

Edit: Straw: Ser du spurte om frakt. Frakt kommer pr ordre. Så lenge du bestiller alt på en gang, vil portoen bli rundt200-300kr. Men det kommer gjerne 8 pakker med en del i hver fra Amentio, hehe.

Endret av Zopilote
Lenke til kommentar

Det at du er 15år er ingen stopper har selv mekket på PC i 4år og jeg er "bare" 16 ;)

 

Si hvor du bor i landet er det sikkert noen som bygger for deg.

 

En liten liste: (tar fra hode så vet ikke om prisen stemmer helt korekt med)

 

-E6770/Q6600/X3210

-2Gb Crucial BallistiX ram

-Gigabyte P35-DS3R

-8800GT

-PSU etter hva som blir igjen av penga

 

Resten har du fra før av med mindre du har lyst på et nytt kabinett etc.

Lenke til kommentar

Du kan jo sette opp en liste over delene du ønsker, og sende en mail til de forskjellige sjappene og be om et tilbud inkludert montering.

 

Men jeg synes uansett du burde bygge den selv. Det blir myyyye billigere, og du lærer hvordan ting henger sammen. Da blir det også lettere å kunne gjøre noe med eventuelle feil senere...

 

Det er ikke vanskelig i det hele tatt.

 

 

Med oppsettet i handlevogna får du en knall maskin. Det tror jeg ikke spøkelset er uenig i heller.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...