Gå til innhold

Portrett objektiv til D40


Anbefalte innlegg

Hei,

Jeg har tenkt å skaffe meg ett nytt objektiv til d40'en min som skal brukes til portrett/barne bilder.

 

Har sett mye på sigma 30mm F1,4 - noen som har noen erfaring med denne evt andre anbefalinger?

Endret av nicowiz
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Har brukt 30mm Sigma 1.4 mye til helfigur - fungerer fint.

 

Til tettere portrett ville jeg kanskje ha brukt Nikon sin 50mm 1.8. Et rimelig og supert objektiv. Dette går selvfølgelig også fint til helfigur men krever en del mer arbeidsavstand enn det 30mm gjør og er demed litt verre å bruke til helfigur innendørs.

Endret av Nonsens
Lenke til kommentar

Sigma 30f/1,4 er et knallbra objektiv. Bruker den til en del portretter innendørs.

 

Problemet er at man ikke kan ta tettere utsnitt. Til dette bruker jeg 85f/1,8( er Canon bruker). D40 har ikke AF på Nikon sin versjon av dette objektivet, så et meget bra alternativ er Sigma 50-150f/2,8 HSM. Meget bra og allsidig objektiv.

Lenke til kommentar
https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=847940

 

hmm.. Men den har ikke AF, så det blir vel litt uaktuelt? :(

 

Det er vel egentlig strengt tatt få objektiver egnet til portrett som har AF på D40, når man ønsker mer enn en standard xoom og en telezoom type 50-200mm, bør man vel kanskje tenke på å bytte til et annet enn D40x da det er begrenset hva som finnes av Nikon fastoptikk, og 3. part zoomer til objektivet.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...