Gå til innhold

Flash i Final Cut Express HD?


Anbefalte innlegg

Heisan, takler Final Cut Express HD .flv formatet? Skal bruke youtubefilmer i et skoleprosjekt og det hadde vært greit å vite om jeg kunne slippe den tidkrevende konverteringen fra .flv til .avi

 

Men hvis jeg må konvertere hvilken encoder skal jeg bruke av disse (formatet er .avi)?

1. Cinepak Codec by Radius

2. Fraps Video Decompressor

3. Intel Indeo Video 4.5

4. Indeo video 5.10

5. Microsoft RLE

6. Microsoft Video 1

 

Programmet jeg bruker til konvertering heter SWF & FLV Toolbox 3.5 by Eltima Software.

 

Tar gjerne imot andre forslag til programmer men kravet er at det ikke lager vannmerke og kan konvertere til et høyoppløst format som fungerer i Final Cut Express HD.

Endret av ET-media
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Vis du laster ned filmer fra youtube, og "blåser" dem opp i HD oppløsing, må det vel bli ekstremt dårlig bilde kvalitet..? Eller tar jeg feil her?

 

 

Sempron.

Nå er det ikke snakk om å blåse opp i HD siden ingenting av skolens utstyr er HD kompatibelt (skjermer etc.). Det jeg prøvte å si var at jeg ville ha videoen i tilnermet samme kvalitet som orginal youtube. Enkelte konverterings program gav dårligere bildekvalitet i tillegg til vannmerke.

Endret av ET-media
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...