Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

XP gjenkjenner ikke mus/tastatur


Anbefalte innlegg

Heisann, har kjøpt en ny PC som fungerer fint fram til jeg kommer inn i XP, her gjennkjenner ikke maskina hverken mus eller tastatur. Det er ikke liv i noen av de, hva kan være feil? Jeg har forøvrig et Asus P35 hovedkort og logitech mus & tastatur. Hadde satt pris på hjelp fort, har lyst til å få PC-en opp til ikveld :)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Mus/tastatur: Få tak i et tastatur og/eller mus på ps2, installer nyeste drivere for hovedkort og mus/tastatur. (Evt se i BIOS at i USB står på disabled.)

 

Feilmelding i oppstart: Sjekk at du ikke har diskett, cd, usb disk, minne pinne eller lignende i, maskinen kan prøve og boote fra disse. Hjelper det ikke er det nok krøll med windows installasjonen, legg inn windows på nytt evt. prøv og reparer den med cden. Du sier at du har satt inn dvd-brenner, har du rør jumpere? står disse riktig?

Lenke til kommentar

Jaja, ny pc, nye spørsmål. PC-en er oppe å går nå, men når CPU'n jobber så har maskina en tendens til å "fryse" i et halvt sekund, dette skjedde ikke med den gamle, noen ideer?

 

EDIT: Kan legge til at jeg har installert Dual core fix'n for XP, men det hjalp ikke stort...

Endret av KompleX
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...