Gå til innhold

Hvilken bootedisk i server?


egd1

Anbefalte innlegg

Har så godt som ferdig en PC som kommer til å stå som server, på 24/7. Kjøpte en 1 TB Hitachi for å bruke som bootedisk, men vil heller ha en mindre disk som bootedisk. Har 3-4 WD Raid Edition disker på 400 og 500 GB, men den ene det blitt problmer med, så jeg er LITT redd for å stole på dem... Noen som kan anbefale noen andre gode 500 GB S-ATA disker for 24/7 bruk?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Kommer med et lite forslag, dog ikke det du lurte på i utgangspungtet:

 

La den disken som du har problemer med stå som single disk.

Omadresser swap-filen og diverse cache-kataloger til den disken hvis mulig. Men er det sånn at disken kobler ut hele tiden eller har store problemer med søketid, så kaster du den selvfølgelig. Ingenting å ta vare på.

Poenget er å redusere belastning på data-, og OS disk pluss at filsystemene på disse blir mindre fragmentert.

 

Men som nevnt tidligere, alvorlig feil på denne disken vil føre til at maskinen henger (vet dog ikke hvordan Linux OS reagerer, men windows takler det ikke) eller i beste fall oppleves som svært treg.

Lenke til kommentar
seagate barracuda ES er i allefall laget spesielt for serverbruk hvor diskene står på 24/7. ytelsesmessig er de tilnermet likt 7200.10 serien.

9420589[/snapback]

 

Da er en 500 GB av den bestilt. [stakkars deg om den går i stykker... ;-) ]

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...