Gå til innhold

Nødvendig m. vifte på heatpipes med vannkjøling?


Anbefalte innlegg

Har nettopp fått mitt MSI p35 Platinium i hus og har lyst å bruke mitt vannkjølingssystem å det.

 

Jeg lurer på hva som skjer med kjølingen av heatpipesene når jeg bytter til en vifteløs vannblokk i stedet for standardkjølingen på CPU. Må jeg installere en ekstra vifte for å kjøle dem? Noen som har erfaringer med dette?

Videoannonse
Annonse
Litt luftsirkulasjon hadde ikke skadet, men tror det skulle gå fint om du ikke skal klokke mye da?

9411521[/snapback]

 

Man klokker vel alltid det man kan? Ser ingen grunn til å ikke bruke alt potensialet i komponentene...Jeg har en 120 mm. vifte i sidedøren, men den blåser først og fremst på skjermkortet. kan kanskje lage en trakt eller noe... holder det i så fall å kjøle loop-delen av heatpipesene, eller må jeg ha en vifte som blåser direkte ned over CPU socket'en?

 

Litt på siden: Dersom jeg vil vannkjøle skjermkortet (8800GTS) er det et stort drawback at min eksisterende kjøleblokk ikke kjøler minnet? Mao, blir minnet veldig varmt? De vil stå rett i strømmen fra 120mm viften i sidedøren.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...