Gå til innhold

Materiale i kamerahus


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Hvilke materiale er nikon d70s lagt av ?

Er noe slags plastkompositt, usikker på hva rammen under er laget av. Det virker i hvert fall meget robust, sammenliknet med hardplasten i f.eks. Canon EOS 350D og 400D (som heller ikke har hatt noe problemer med kvalitet, så vidt jeg har hørt om).
Lenke til kommentar

Jeg tror mye av industrien bruker en slags fiberforsterket polykarbonat til sine billigere alternativ, Nikon D70s inklusive. Fordelen er en viss slagfasthet, bestandighet mot elementene, og enkelt infargning. Minuset vil jeg jo si er at det har en tendens til å sprekke mer enn å bare gi litt etter (grasiøse bulker på proffkamera, hehe).

 

For de færreste av oss er dette av betydning..

 

Jeg liker dog vekten av metallhusene og føler det gir økt ergonomi, og mer balanse mot alt i fra mirror-slap til dårlig skuddisiplin. (prøv F2, F3, F5, F100, D1, D100, D2, D200 og du vet hva jeg snakker om)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...