Gå til innhold

Instalere Vista i dualboot med XP u/formatering?


Anbefalte innlegg

Hei!

 

topic sier vel det meste?

 

Må instalere vista nå som DX10 spillene kommer... tenker på home premium 64bit

 

Lurer på om det er mulig å instalere vista rett in på PCen.... jeg partisjonerte desverre ikke HDen når jeg formaterte sist, og jeg vil helst slippe å formatere igjen :( Jeg vil kjøre vista og XP i dualboot

 

Har 1 HD på 500 Gb

 

Hilsen Daniel

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Tenker på 64 bitten grunnet at jeg kommer til å bruke mer en 4 Gb ram :p Om jeg har forstått riktig så må man ha 64 bit for å utnytte det? ;)

9341379[/snapback]

 

Med 32 bit får du bare litt over 3GB tilgjengelig, med 64 bit vil du i praksis ikke merke noen grense.

Til ditt opprinnelige spm: Du er nødt til å ha de forskjellige windowsversjonene på forskjellige partisjoner eller disker, det er ingen vei utenom. Men du trenger ikke å formatere, det finnes jo programmer som partisjonerer disken.

Endret av filthyhabits
Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...
PS! Kommer de spillene i 64 bit versjoner da ? ;)

:no:

9338915[/snapback]

 

Ja, det gjør de...

 

Edit: Så jeg måtte reformlere meg litt, nei de kommer ikke i egen versjon, men spillene støtter 64bit.

 

Har kjørt XP 64bit i et år eller noe nå og jeg har ikke møtt på problemer med tanke på drivere eller spill...

Endret av P-in-P
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...