Gå til innhold

Installere annen windows manager i ubuntu


Anbefalte innlegg

Noen som har peil på om det går ann å enkelt bare fjerne gnome og installere en annen window manager via apt?

eventuelt om noen hadde litt erfaring med det.

Jeg begynner å bli litt lei av gnome, og jeg er ikke noe spesielt fan av KDE, XFCE har jeg ikke testa ut så mye.

Men hvertfall, så har jeg lyst til å utforske forskjellige WM'er og tenkte jeg litt på om jeg skulle teste ut Enlightenment eller fvwm, og ser dem ligger i apt.

 

Det jeg er mest intresert i er en WM som er enkel og tweeke og få pent utsende på.

 

ser litt frem til Fluxbuntu kommer :) gleder meg til å teste.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Enkel å tweeke og pent utseende... Hva er "enkel" ? :D

 

Ellers er det bare å legge inn flubox, for deretter å velge en annen session når du logger inn. Trykk F10 når du skal skrive inn brukernavn i GDM, så får du velge en annen session enn Gnome.

Lenke til kommentar

Tja, hvordan skal man definere enkel... så lenge jeg slipper å programmere en selv :p er ikke så ille om jeg må lese litt.

 

Jeg sitter å leser litt om det, å er litt usikker på forskjellen mellom desktop manager og window manager, noen som har en kjapp definisjon på de 2? :dontgetit:

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...