Gå til innhold

Filnummering resatt - få tilbake?


Anbefalte innlegg

Heisann.

 

Jeg innså plutselig at jeg gjorde noe dumt da jeg var inne på menyen og rotet på mitt Canon IXUS 750. Plutselig er filnummeringen startet på nytt igjen, altså IMG_0001.jpg. Jeg mener bestemt at dette skjedde da jeg var inne på mappe-innstillingene, og prøvde å opprette en månedlig mappe. Eventuelt skjedde det da jeg formaterte minnekortet mitt. Uansett, er det noe måte jeg kan fikse dette på igjen? Jeg vil tilbake til IMG_4035.jpg :hrm:

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Dette har jeg aldri, på noe digitalkamera jeg har vært borti, sett mulighet for å gjøre noe med. Man kunne tro det å legge en fil med "sist brukte nummer" på kortet kanskje kunne hjelpe på noen kamera, men trolig ikke ettersom nummereringen normalt fortsetter selv om man har byttet/tømt minnekortet.

 

Her har du nok driti på draget dessverre.. - med mindre du klarer å dumpe minnet i kameraet til PC'n og manipulere korrekte bytes før du legger dataene tilbake. :dremel:

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...