Gå til innhold

Vista går i blåskjerm etter 1 minutt


Anbefalte innlegg

Rekker så vidt å komme inn på Windows. Får et par beskjeder fra McAfee om trojanere fra temp-mappen som ble oppdaget og fjernet, i tillegg til at Windows prøver å installere driver til et "Plug & Play, BIOS extension" (vet ikke om dette er relevant). Deretter går den inn i blåskjermen under teksten "Windows oppdaget et problem og slår seg av for sikkerhets skyld", og slår seg på på nytt.

 

Har noen bilder på harddisken som er uvurdelige minner, ellers ville jeg formatert hele pc'en. Noen forslag til hjelp?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det at maskiner går i blåskjerm, kommer av et maskinvareproblem. Forsøk først å starte maskinen i sikkermodus. Går det, slår du av "Automatisk omstart ved systemfeil"(Høyreklikk på Min datamaskin -> Egenskaper -> Fanen Avansert-> Under Oppstart og gjenoppretting trykker du Innstillinger -> Under Systemfeil tar du bort haken ved Start på nytt automatisk). Så starter du Windows på vanlig måte igjen. Når du får blåskjerm igjen, skriver du ned stoppkoden (f.eks STOP: 0000X2). Denne koden søker du etter på Google, så finner du sannsynligvis ut hva som forårsaker feilen.

 

Skal du redde data, bruker du Knoppix til å redde ut de dataene du trenger.

 

:)

Lenke til kommentar

Ser ut som om Knoppix er eneste løsninga ja. Skjer akkurat samme under sikkerhetsmodus. Har prøvd å sette inn en Norton-cd og "boote fra cd" i håp om at den vil utføre en virusscan før den kommer inn på Windows (husker det skjedde før), men den går bare rett inn på Windows allikevel.

 

Fungerer Knoppix bra til å bra brenne ut data eller etablere nettverk med andre maskiner?

Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...