Gå til innhold

åpne Xbox 360


sverika

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Ojda, her fikk visst Sverika mange motstridende opplysninger :)

 

Man KAN åpne den plastikk boksen som harddisken ligger i, Og man KAN bytte ut harddisken som ligger inne i den med en annen tilsvarende harddisk. (2,5" SATA, må muligens være av et helt spesifik merke også.)

 

Desverre er det slik at man må ha signaturen fra en orginal Microsoft harddisk for å kunne bytte ut den opprinnelige harddisken med en annen. Dette innebærer bl.a. at hvis man f.eks. setter inn en 40GB harddisk, så vil man allikevel kun få utnyttet 20GB av diskplassen. (Fordi Microsfots egne harddisker er på 20GB)

 

Nå som xbox elite kommer så eksisterer det også en signatur for 120GB harddisker, så hvis du har en slik harddisk på 120GB eller mer å sette inn i HDD Bayen din så er det mulig å få utnyttet 120GB av diskplassen på denne.

 

Det er med andre ord mulig å kjøpe en 20GB Microsoft harddisk, åpne denne, og bytte den ut med en harddisk på 120GB eller mer, Men jeg ser ikke helt poenget med å gjøre det annet enn ut fra et hackers ståsted: "Fordi det er mulig å gjøre det", Eller hvis harddisken din av en eller annen grunn har blitt ødelagt. Jeg ville heller ha ventet på at Elite Harddisken skal komme i butikkene.

 

Dessuten er det trolig også riktig, slik ryktene sier, at man kan bli utestengt fra xbox Live tjenesten hvis serienummer og evt annet ved harddisken endrer seg.

 

Hacket man må benytte for å bytte harddisk kalles HDDHackr

 

Og når det gjelder ditt siste spørsmål:

Slik åpner man en HDD bay.

Endret av Asmodeus
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...