Gå til innhold

Vidresendingskode for noen nettlesere?


Anbefalte innlegg

Dårlig emnetittel, men uansett.. Trenger litt hjelp her.

 

Har laget en side med joomla, den vises helt fint, og akkurat som den skal i Firefox. Men den sliter litt i IE6 og delvis i IE7. Skrift blir mye større i IE osv.

 

Derfor tenkte jeg å få til følgende:

Å lage en side som forteller at "denne siden vises best i Mozilla Firefox eller Opera" legge til GetFirefox og Opera reklame, og legge til en link til hovedsiden.

Det jeg samtidig ville få til var å ikke vise denne beskjeden til FF og Operabrukere..

 

Noe sånt:

if ('Firefox eller Opera');

echo ieonly.html // siden som jeg beskrev altså..

else goto /joomla

 

Hvis det er mulig..

 

Hadde noen giddet å knote ned en slik kode hvis det ikke er mye jobb?

 

Mvh

_Ferrari_

Endret av _Ferrari_
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Ok.. Jeg er ikke helt stø på PHP kan man si, hvordan skal jeg utforme dette, for å sende IE brukere til en side som forteller at siden vises best med Opera eller Firefox, mens andre brukere sendes til hovedsiden?

 

Er ikke dette noe?

<?PHP
$browser = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];

if(strstr($browser,"MSIE 5.0"))
$browser = "Microsoft Internet explorer v5.0";

if(strstr($browser,"MSIE 5.5"))
$browser = "Microsoft Internet explorer v5.5";

if(strstr($browser,"MSIE 6.0"))
$browser = "Microsoft Internet explorer v6.0";

echo file_get_contents('/ieonly/index.html');

else goto('/joomla');
?> 

 

Altså, det jeg vil er: Brukere med FF eller Opera skal kunne taste: www.mittdomene.no og bli videresendt til www.mittdomene.no/joomla

 

MEN: Brukere med IE, skal bli sendt til en slik side:

<html>
<body>
Denne siden virker best med Mozilla Firefox eller Opera.
<br>
<br>
<a href="http://www.getfirefox.net"><img border="0" alt="Firefox" title="Firefox" src="http://sfx-images.mozilla.org/affiliates/Buttons/firefox2/firefox-spread-btn-1b.png"></a>
<br>
<a href="http://www.opera.com">Last ned Opera her!</a>
<br>
<br>
<p align="center">
<a href="/joomla">Gå videre til siden.</a>
</p>
</body>
</html>

Vil det ikke bare være å putte inn en kodensutt på den siden, for å vise den til IE brukere, men ikke til FF og Opera brukere og i steden sende de rett videre til hovedsiden?

Endret av _Ferrari_
Lenke til kommentar

Løste dette på denne måten, etter hjelp fra aadnk! Takk til han :)

PHP

<?php

 if (eregi("MSIE",getenv("HTTP_USER_AGENT")) ||

 eregi("Internet Explorer",getenv("HTTP_USER_AGENT"))) {

Header("Location: www.domene.com/noie.html");

exit;

 }

 echo "

<meta http-equiv="Refresh" content="2URLhttp://www.domen.com/index.html">";

 echo "Du blir videresendt til VSKs side nå!"

?>

Lenke til kommentar

"Å lage en side som forteller at "denne siden vises best i Mozilla Firefox eller Opera" legge til GetFirefox og Opera reklame, og legge til en link til hovedsiden." <-- Dette blir helt feil.

 

Du vet at majoriteten i verden bruker IE? Det å lage en side som ikke vises ordentlig i IE er bare dumt. Det gjør bare siden din mindre tilgjengelig.

 

Kod den for firefox/opera/safari først, så tuner du videre for IE6 og IE7. Lykke til ;)

Lenke til kommentar
"Å lage en side som forteller at "denne siden vises best i Mozilla Firefox eller Opera" legge til GetFirefox og Opera reklame, og legge til en link til hovedsiden." <-- Dette blir helt feil.

 

Du vet at majoriteten i verden bruker IE? Det å lage en side som ikke vises ordentlig i IE er bare dumt. Det gjør bare siden din mindre tilgjengelig.

 

Kod den for firefox/opera/safari først, så tuner du videre for IE6 og IE7. Lykke til ;)

9178453[/snapback]

 

Joda, men med IE6 er det veldig mange ting som ikke fungerer som de skal. Jeg har gitt opp å lage websider som skal fungere som de skal i IE6 nå. Gidder ikke mer. Hehe. Lager heller en CSS-fil til IE6 og eldre som bare spytter ut teksten, også gjør synlig et lag (som ellers er usynlig) om at sida ser ut som tenkt i IE7, Firefox, Opera, Safari osv.

Lenke til kommentar

Ja, jeg er fullt klar over at det er dumt. Men planen er ikke å sperre IE brukere ute, bare gi dem beskjed om at siden vises best i FF/Opera. De skal selvfølgelig få tilgang til siden! Det er forøvrig en side til et skolekorps, så det er ikke snakk om 5000 unike treff i uka akkurat.

 

En annen ting er at jeg setter opp siden med joomla. At siden ikke blir optimal i IE6 har jeg ingen forklaring på. Har ikke store ferdigheter innen html og php, derfor bruker jeg joomla, som jeg synes fungerer utrolig godt!

 

Det er ikke store mangler i IE7, bortsett fra at noe tekst blir mye større i IE enn i andre lesere, og at en tabell sklir ut til venstre i steden for å havne sentrert. Sistnevnte skjer forøvrig ikke i IE7.

 

Koden ser forøvrig slik ut nå, uten forsinkelse:

PHP

<?php

 $adresse "http://www.DITTDOMENE.com/side/ie.html";

 $adresse2 "http://www.DITTDOMENE.com/side/index.html";

 if (eregi("MSIE",getenv("HTTP_USER_AGENT")) ||

 eregi("Internet Explorer",getenv("HTTP_USER_AGENT"))) {

Header("Location: {$adresse}");

exit;

 }else{

header("Location: {$adresse2}");

exit;

 }

?>

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...