Gå til innhold

Billig RAM nå,vil den stige igjen?


NorvegianDad

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

DDR2 vil stige, både på kort sikt fordi perioden med overproduksjon nå er korrigert (grunnen til den lave prisen vi har nå) fra produsentenes side; fordi etterspørselen vil stige etter sommeren (vår og sommer er lavkonjunktur for IT produkter) og på lang sikt fordi DD3 etterhvert tar over.

 

DD3 vil synke i pris etterhvert som det blir mer vanlig og tar over etter DDR2.

Endret av Agrippa
Lenke til kommentar
Visste dette spørsmålet kom til å komme. ;)

 

Ikke rart det ikke er flere på lager:

Komplett.no's KJEMPE RAM-TILBUD!

8852624[/snapback]

Hvorfor er det så bilig? Det er jo bare 4 moduler med PC6400-RAM og dårlige timings. Du får jo 4 GiB med PC6400-minne med bedre timings for en mindre enn 2000. Greit nok at heatspreaderen er litt tøff, men for det om ;).

http://www.pcutstyr.no/main.php3?PI=info&PNO=167263

Endret av xNINJA
Lenke til kommentar

Detvar no ikke spesifikt det tilbudet jeg snakket om..Jeg mente generelt,ser at RAM'en er blitt sykt billig i det siste,du får jo 2 GB til under 1000-lappen jo og det er ikke bare 1 type det er snakk om..

Frister å oppgradere både RAM og CPU i sommer men tror nok jeg ikke får råd...

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...