Barcarolle Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 (endret) Stave jeg med stor bokstav, "I". Endret 16. februar 2008 av Jensemann4 Lenke til kommentar
Reeve Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 I på engelsk skrives alltid med stor bokstav. Hva med kursiv, understreket eller fet tekst? Detg vil vel fungere. Lenke til kommentar
Coffey Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 (endret) Det gjør man jo alltid. f.eks "Kan du se til å HOLDE KJEFT?!" Da legger man tyngden på "holde kjeft", og gjennomsnittet leser det da opp som roping i hodet. _Zeke: Hvis du ikke har dette. Endret 16. februar 2008 av KoffeinKanin Lenke til kommentar
Underpants Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 "Det ble en jævlig tidlig morgen!" I setningen over er "tidlig" adjektiv og beskriver "morgen", men hva er "jævlig" da? I setningen over beskriver jo "jævlig" et adjektiv. Lenke til kommentar
Spr0cket Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 jeg pleier å sette en bindestrek på hver side av ordet dersom jeg vil vektlegge noe og ikke har tilgang til eller ikke gidder å bruke rik tekst virkemidler. Lenke til kommentar
Lawliet Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 (endret) Hvordan kan engelskmenn legge tyngde på "jeg" skriftelig? Jeg kommer ikke på noen sammenhenger der man trenger å legg press på "I" Var de en spesiel setning du tenkte på? Men uansett blir alt mer dramatisk om man legger en haug med utropstegn bak. Noe slikt... "I!!!!!!!!!!!!! Dont feel like answering your dumb question" leif... Endret 16. februar 2008 av Messi91 Lenke til kommentar
Isbilen Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 Kursiv, enkelt og greit. Uansett hører dette hjemme i språkseksjonen. Lenke til kommentar
Spr0cket Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 (endret) eddie murphy, raw eller delirious, husker ikke. parodierer cosby.. "IIIIIIIIIIIIIIIIII would like to talk to youuuuuuuuuuuuuuuuuu abooooout some of the things you say in your show!" Kursiv, enkelt og greit. Uansett hører dette hjemme i språkseksjonen. det syns jeg ikke. dette er ikke et spørsmål om språk, men utnyttelsen av rene tekstsystemer der man ikke kan bruke formatering, for å legge trykk på et ord. Endret 16. februar 2008 av Spr0cket Lenke til kommentar
Isbilen Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 (endret) Hvis vi snakker ren tekst uten mulighet for fete typer, understreking eller kursiv, ville jeg gjort det sånn: _I_ eller *I*. Endret 16. februar 2008 av Isbilen Lenke til kommentar
Codename_Paragon Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 /I/ er også brukt som kursiv. Lenke til kommentar
Isbilen Skrevet 16. februar 2008 Del Skrevet 16. februar 2008 "Det ble en jævlig tidlig morgen!"I setningen over er "tidlig" adjektiv og beskriver "morgen", men hva er "jævlig" da? I setningen over beskriver jo "jævlig" et adjektiv. Jævlig er også et adjektiv, det er ikke noe i veien for at man kan ha flere av dem på rad. Lenke til kommentar
Gjest Slettet-T9cKWhDpN0 Skrevet 17. februar 2008 Del Skrevet 17. februar 2008 hvor mye gull finnes i norge? jeg mener ikke smykker og slikt, men gullbarer som antagelig er i banker. hva koster en gullbare? er alle gullbarer like? Lenke til kommentar
Lawliet Skrevet 17. februar 2008 Del Skrevet 17. februar 2008 hva koster en gullbare? er alle gullbarer like? Vil tro de har en internasjonal standar for gullbarer ja og jeg er ikke sikker men tror også att de kan ha forsjellig innhold i dem. Altså att ikke alle er av 100% gull, ergo billigere. Sjekk Wikipedia for mer info. Lenke til kommentar
rublings Skrevet 17. februar 2008 Del Skrevet 17. februar 2008 Kan jeg gå til en gullsmed å kjøpe en gullbar? Lenke til kommentar
Gjest Slettet+412 Skrevet 17. februar 2008 Del Skrevet 17. februar 2008 hva koster en gullbare? er alle gullbarer like? Vil tro de har en internasjonal standar for gullbarer ja og jeg er ikke sikker men tror også att de kan ha forsjellig innhold i dem. Altså att ikke alle er av 100% gull, ergo billigere. Sjekk Wikipedia for mer info. Veier 12,5 kilo og koster 46.000 kroner Kilde Her Lenke til kommentar
Underpants Skrevet 17. februar 2008 Del Skrevet 17. februar 2008 (endret) "Det ble en jævlig tidlig morgen!"I setningen over er "tidlig" adjektiv og beskriver "morgen", men hva er "jævlig" da? I setningen over beskriver jo "jævlig" et adjektiv. Jævlig er også et adjektiv, det er ikke noe i veien for at man kan ha flere av dem på rad. Men da burde jeg har brukt komma og det ville hatt en annen betydning: At morgenen var jævlig. x/ Endret 17. februar 2008 av Underpants Lenke til kommentar
Reeve Skrevet 17. februar 2008 Del Skrevet 17. februar 2008 (endret) Det der var en artikkel fra 2005. Gullprisene er vel steget til mer enn dobbelt så mye som din kilde. EDIT: En ounce med gull (det er 31,1 ounce i 1 kg) koster 902,35 USD. 1 kg med gull koster 902,35 * 31,1 = 28 064 USD, som er lik 155 332 kroner. Hvis en gullbar veier 12,5 kg(en amerikansk støpt gullbar veier i følge wikipedia dette), så koster en gullbar med dagens priser kr. 1 941 650,- Kilder: http://www.thebulliondesk.com/ http://en.wikipedia.org/wiki/Gold_bar Forresten, her var en gullbar på 220Kg, som altså har en verdi på kr. 34 173 040,- Endret 17. februar 2008 av _Zeke Lenke til kommentar
Lawliet Skrevet 17. februar 2008 Del Skrevet 17. februar 2008 (endret) hva koster en gullbare? er alle gullbarer like? Vil tro de har en internasjonal standar for gullbarer ja og jeg er ikke sikker men tror også att de kan ha forsjellig innhold i dem. Altså att ikke alle er av 100% gull, ergo billigere. Sjekk Wikipedia for mer info. Veier 12,5 kilo og koster 46.000 kroner Kilde Her Tror du bommer litt der. Ifølge Wiki ligger kiloprisen på 24360$, altså prisen på en gullbar på 12,5kg vill ligget på rundt 1,8mill kr. Edit: To slow Edit2: leif. Endret 17. februar 2008 av Messi91 Lenke til kommentar
Reeve Skrevet 17. februar 2008 Del Skrevet 17. februar 2008 NÅ som vi er inne på gull. Hvorfor har alle nasjoner (eller de fleste) et gullager, slik som i Fort Knox? Jeg har alltid trodd det var fordi gull holder en stabil verdi, men dette er jo helt feil. Den svinger jo som bare det! I 1999 kostet en ounce gull så lite som 254 dollar. Nå koster en ounce 902 dollar. I 1980 kostet en ounce litt over 800 dollar, og i 2005 kostet det 475 dollar. I tillegg må man jo ta med svingningene i dollarkursen, ettersom verdien for gull settes i dollar. Lenke til kommentar
Reeve Skrevet 17. februar 2008 Del Skrevet 17. februar 2008 Forresten, lurer på en ting. Er det sant at mais går gjennom kroppen uten å bli fordøyd, altså at når det kommer ut, så kan det komme ut som hele maiskorn? Lenke til kommentar
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå