Gå til innhold

Hjelp ang. installasjon


Anbefalte innlegg

For et år siden fant jeg ut at det var en god idé å installere beta-versjonen av Windows Vista. Selve Vista har funket grisebra, men går ut på dato i morgen. Saken er den at CD-ROM drevet på datamaskinen min er ødelagt (laptop), og for tiden har jeg ikke råd til å skifte den ut.

 

Siden evalueringsprosessen går ut i morgen, og om jeg ikke får lagt inn noe nytt system hurtig, kommer jeg til å være uten PC i en god stund, og PCen er noe ekstremt viktig for meg, siden jeg bruker den i forbindelse med både skole og jobb.

 

Så det jeg lurte på var om noen vet om noen alternative måter å legge inn en Linux distro på, siden CD-ROMen ikke funker? Jeg har prøvd med Wubi, og å legge inn Damn Small Linux via en USB-pen, men ingen av løsningene har fungert. Hjelp!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
DSL via USB fungerte ikke, fordi ... ?

(det hjelper å forklare problemet, slik at man kan forstå situasjonen: om det var du som ikke fikk til DSL eller om det f.eks. var maskinen din som ikke fikser å boote fra USB e.l.)

8733015[/snapback]

Vet ikke hvorfor den ikke fungerer, den bare nekter å boote fra USB-penna.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...