Gå til innhold

Komplett PC til spill


Anbefalte innlegg

Hei

 

Jeg har i alle år bygget pc'er selv, men nå gidder jeg ikke det lenger. Er lei av å bruke mye tid på å sette meg inn i hvilke deler som passer sammen, for så å bruke masse tid på å skru og herje osv.

 

Jeg lurte derfor på om denne var noe å satse på (minus skjerm, tastaur og annet som jeg egentlig har). Den ser jo på papiret ok ut, men jeg har ikke så mye peil på dette lenger. Hvis jeg fjerner skjerm, tastatur, mus, høyttalere osv, så er den nede i rundt 8k.

 

Spørsmålet mitt er da om denne maskinen vil kunne dra litt spill?

 

Har i øyeblikket en AMD 64 3500+ med 2gb ram og et x800xl skjermkort, og den begynner å bli litt sliten.......

 

På forhånd takk

- Pål

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Jeg er ikke interessert i å bruke 14k på en pc.........

 

Men hva med:

- In-Win C603 Midi Tower ATX Sort Kabinett m/460W Power, 2xUSB 2.0

- MSI K9N SLI-2F, nForce 570 SLI, DDR2, Socket-AM2, 2xGbLAN, ATX, 2xPCI-Ex16

- AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8GHz Socket AM2 2MB, BOXED m/vifte

- Corsair Value S. PC4200 DDR2 2048MB Kit w/two matched Value Select 1024MB

- XFX GeForce 8500GT 450M 256MB DDR2, PCI-Express, DVI/VGA/Tv-Out, 450/800Mhz

- Harddisk ikke valgt enda.

 

Dette er et annet tilbud fra Komplett med AMD 64 X2 hovedkort i stedet for Intel kortet. Jeg vil helst ha ferdigbygget denne gangen, orker ikke peset med å bestille deler og herje med det.

 

Dette kommer på i underkant av 7k, og er uten skjerm, tastatur, høyttalere og annet dill som jeg har nytt uansett. Operativsystem som følger med er Vista Home Premium.

Endret av Colin
Lenke til kommentar

8500GT er ikke akkurat et kort som egner seg seg så altfor godt til framtidige spill. Om noe, gå i det minste opp et hakk, eller lengre om du kan.

 

Det er for tiden ikke så mye å velge i i DX10-kort i billigklassen. ATI kommer med sine om veldig kort tid, men hvordan de yter er usikkert enda.

Lenke til kommentar

Ok, for å stille det litt andre veien da.....

 

Hvis jeg skal kjøpe nytt hovedkort, ny cpu (helst noe boxed greier så jeg slipper jungelen med kjølere), 2gb minne, skjermkort og mest sannsynlig ny strømforsyning.....og helst ikke overstige 8k.....hva anbefaler dere? Alt annet har jeg. Må vel kanskje smekke til med Vista også da.....

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...