Gå til innhold

Har ikke WinXP cd'en men jeg har lovlig serial kode...


erikstein

Anbefalte innlegg

Hva kan jeg gjøre?

 

Kjøpte en bærbar som jeg selvfølgelig ikke fikk med cd'ene til. Men under på maskina så står faktisk da lovlig lisens kode for både WinXP Pro og Win2k Pro.

 

Kan jeg da bruke en "ulovlig" versjon men istede bruke min kode, eller kan jeg ta f.eks kontakt med microsoft norge og se om de kan fikse noe til meg?

 

Jeg er ikke interessert i å kjøpe en XP til tja 3000,- siden jeg allerede har lisens fra Compaq...samme gjelder Win2k

 

Noen som kan gi meg en pekepinn på hva jeg kan gjøre..?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Jepp, du kan laste ned en kopi av WinXP eller låne CD'n av noen og installere. (Det er jo en eksakt kopi, så maskinen eller andre ser uansett ikke forskjell på hvilken type CD OS'et ble innstallert fra)

 

Det passordet du har eier passer til alle språk-versjoner av OS'et. (muligens med unntak av noen asiatiske språk) Så det er bare å velge og vrake.

 

PS. Merkelig at PC-leverandøren har stukket av med orginal-CD'n som du faktisk eier... (Kansje du skulle ringe dem og kreve den tilsendt, de vil sikkert være vanskelige men du har faktisk rett til orginal CD'n når du har betalt for den)

Lenke til kommentar
NEI, Det er en sikerhetskopi.
Når det gjelder programvare så er ikke sikkerhetskopier lovlige dersom ikke produsenten spesifikt gir lov til det i lisensavtalen. (Det er derimot helt lov når det gjelder film, musikk og skrevne tekster)

 

Søk på poster med ordet "kopi" som er skrevet av juristen(?) "LeD". Han har peiling på disse lovene.

Lenke til kommentar

Altså, jeg har kjøpt den brukt så jeg fikk ikke med cd'ene...det er problemet :) men under maskina er det lisensplate for win2k og XP.

 

Derfor så skulle jeg gjerne brukt denne lovlige versjonen...jeg får prøve å ringe til microsoft på mandag, høre hva de har å si...vet ikke om det er Restore CD egentlig..jeg bryr meg skjeldent om orginal software, siden den stort sett er utrangert og gammel. Men dette er jo WinXP Pro. Så det kunne vært kjekt :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...