Gå til innhold

Hvem rappet domenenavnet?


Anbefalte innlegg

Har kommet ut for noe veldig rart. På tirsdag denne uka (24/4) sjekket jeg at domenet "nannestadhest.net" var ledig, da vi skal opprette hjemmesider til hestesportklubben. Jeg registrerte dessverre ikke dette navnet da.

 

I dag skal jeg så registrere, og finner da at navnet allerede er opptatt, registrert dagen etter at jeg sjekket tilgjengeligheten:

 

Domain Name: nannestadhest.net

Created on: 2007-04-25 13:19:52

Expires on: 2008-04-25 13:19:52

Administrative Contact:

Administrator, Domain [email protected]

Privacy Registration

87 East Green StreetSuite 305

Pasadena, California 91105

United States

 

Og det er ikke slutt med det, hvis man forsøker www.nannestadhest.net blir man dirigert til landing.trafficz.com, som presenterer en reklameside på norsk!

 

Snakk om å bli rundlurt, men hvordan kan dette ha skjedd? Er det at jeg søkte etter navnet for å se om det var tilgjengelig nok til at noen banditter ser sitt snitt til å rappe det? For domenenavnet er hvertfall såpass spesielt at ingen andre burde ha noen interesse av det, egentlig.

Endret av Alybekbr
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Hvor søkte du om domenet var ledig?

 

Det beste tipset jeg kan gi deg nå er å registrere nannestadhest.com

8491706[/snapback]

 

 

Jeg søkte på mywebhost.no.

Nå har jeg nettopp registrert nannestadhest.com, tenkte det var best å være rask.

 

Men lurer fortsatt på dette her... :hrm:

Lenke til kommentar

Jeg søkte på mywebhost.no.

Nå har jeg nettopp registrert nannestadhest.com, tenkte det var best å være rask.

 

Men lurer fortsatt på dette her...  :hrm:

8491827[/snapback]

 

Denne saken blir stadig merkeligere.

Nå er nannestadhest.net ledig igjen, akkurat som det aldri har vært i bruk.

Selv om recorden som er gjengitt i første melding i tråden viser at det var registrert fram til 25.4.2008.

Faktisk så var det registrert bare akkurat de dagene jeg var interessert i navnet, og ble ledig igjen når jeg valgte .com istedetfor.

 

Jeg sitter absolutt med en følelse av at noen forsøkte å ta innersvingen på meg, men skulle gjerne visst hvordan disse domenepiratene klarte dette...

Lenke til kommentar

du har blitt offer for noe som heter domain tasting..

noen hoster etc overvaker hva folk soker etter, og hvis det er ledig registreres domenet i i en ukes tid for a se om det far traffic/er verdt noe.

 

hvis det viser seg a vaere verdigfullt kan de faktisk beholde domenet.. helt lovlig og..

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...