Gå til innhold

koble til TV


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Hei,

 

jeg har en Simens LIFEBOOK T Serie og vil koble den til min Samsung plasma tv. Hvordan kan jeg gjøre det? hva trenger jeg?

 

Takk for hjelpen.

8429037[/snapback]

 

skal du overføre bare bilde eller lyd og bilde ?

hvis du skal overøfre kun bilde så bruker du en VGA kabel.

Lenke til kommentar
jeg vil se video og lignende på tv!

jeg ønsker også å ta opp fra tv, men det blir jo en annen sak! hvis dere har en løsning som inneholder begge funksjonene ville det vært bra.

8436925[/snapback]

 

For å ta opp fra tv, må du ha tv-kort eller en spesiell USB stick som lar deg gjøre det samme. Du kan jo google for å finne info om disse, eller så så jeg et par på www.komplett.no

 

De kabelene som jeg fikk tips fra expert som jeg kunne bruke for lyd og bilde overgang var S-Video og lydkabel.

Lenke til kommentar

På en plasma må det da finnes bedre måter enn s-video som jo er helt nede i det lavere sjiktet når det gjelder kvalitet!

 

 

Bruk VGA! Nokså sikkert at du har det på tv'en.... Åsså kobler du en vanlig stereo kabel fra minijacken på pc'en til tv evt en forsterker! Og vips du har en god filmkveld!

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...