Gå til innhold

Oppdatere drivere i XP


indus

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

finn ut hvilket hovedkort du har, gå til produsentens hjemmeside og søk opp hovedkortet. der skal det ligge driver til windows XP.

 

etterpå kan du undersøke hva slags skjermkort du har.. skjermkort-drivere ligger på produsentens hjemmeside en plass.

 

Google + søkefelter på de ulike produsenters nettsteder kommer nok godt med her! Lykke til!

 

PS: hvis nettverket er på plass, klarer windows ofte å søke seg frem til de drivere som trengs :) (men ikke alltid)

Lenke til kommentar
PS: hvis nettverket er på plass, klarer windows ofte å søke seg frem til de drivere som trengs :) (men ikke alltid)

 

i de tilfeller dette skjer er dette egne drivere utviklet av Microsoft. jeg har litt dårlig erfaring med disse (spesielt skjemkort-drivere9 så jeg vil heller anbefale folket å bruke originale drivere fra produsenten.

 

edit: det kan være greit å vente litt med å installere siste drivere også slik at produsenten får fixet bugs og lignende.

Endret av ilpostino
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...