Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Maskinen husker ikke skjermene


Anbefalte innlegg

Hei!

 

Bruker Nvida kort. Windows XP pro.

 

Jeg har 3 enheter ut. 2 monitorer og 1 projektor.

 

Skjermkortet mitt har 2 DVI ut.

 

Det fulte med en T-splitter fra DVI til VGA+DVI ut med skjerm kortet som jeg nå bruker. Her har jeg koblet til monitor(VGA) og projektor(DVI) som er koblet til den ene DVI ut fra kortet, og den andre DVI ut er hoved skjermen koblet til.

 

Problemet er at maskinen husker ikke de 2 som er koblet via T stykket. Jeg må frakoble projektoren når jeg skal kjøre Dual Monitor, også koble fra monitoren når jeg har tenkt å se film på projektoren.

Så hele pointet med T-stykket er borte ettersom jeg må skifte hele tiden.

 

Jeg har laget profiler under Nvida kortet. Dual/normal/clone (projektor). Jeg passet på å lagre disse når enhetene var registrert og håpet at dette hjalp. Men det samme skjer.

 

Har jeg begge tilkoblet via T-stykket går ting helt feil. Det er "random" etter hvilken enhet som blir brukt.

 

Er det noen som kan hjelpe meg med dette?

 

Håper jeg har forklart problemet bra nok....

Endret av nosync
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...