Gå til innhold

Komprimering og redigering


Anbefalte innlegg

Har vurdert å kjøpe nytt videokamera. Nå som SD kort er prismessig i fritt fall har jeg vurdert Panasonic HDC-SD1. Ser ut som et bra kamera. Liker ideen med ingen bevegelige deler. Skal bruke kameraet til blant annet Paragliding. Har hørt at harddisk kameraene ikke egner seg til slikt. Litt risting og lesehodet trekker seg tilbake - ingen film.

 

Men, har også tenkt å redigere en del. Vet at tape fortsatt er det beste men; er det noen som vet om redigerings SW er på vei for komprimert format? Tenker da på de etablerte SW pakkene som Adobe og Pinnacle - eller nye?

 

Noen som vet noe??

 

Takker:)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Panasonic HDC-SD1 er ett AVCHD kamera og det er kun Canopus som har programvare som kan code om til ett redigerbart format for Canopus programvare. Evnt Procoder for å lage filer som andre programmer kan bruke. Ut over det støtter ingen kjente pakker denne standarden enda, uansett om det er Pinnacle studio, Avid Xpress eller Finalcutpro.

 

Det kommer nok støtte, men når er ett godt spørsmål...

 

Men til den bruken skal ikke tape være ett problem, har ikke sett problemer med dv tapene på Ekstremsportveko som enten kommer fra kajakpadlere eller basehoppere..

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...