Gå til innhold

Win2k Antivirusproblemer


P@rm@nn

Anbefalte innlegg

Har nå hatt Win2k i en uke og er kjempefornøyd, men jeg har ett problem. Jeg får ikke noe antivirusprogrammer til å funke. Lastet først ned ett gratis som jeg fant link till her i forumet, tror det het avg32. Den ga meg relativt raskt problemer. Husker desverre ike hva som skjedde nøyaktig, men fikk problmeer både i startup å avslutting av PC en. Avinnstalerte det samme kvelden. Så kom jeg på at jeg hadde lisens på F-secure, og lastet det ned. Da kjøorte jeg WinMX og en del andre programmer. Innstalsjonen gikk som sirup, tross maskinen min(se nede). Jeg prøvde task manager, ctrl-alt-del, men måtte bare slå av maskinen manuelt. Så når jeg restarta maskinen så logget jeg meg inn så stoppet den etter at klokken hadde kommet opp nede i høyre hjørne. Det er da den pleier å laste ZoneAlarm(!). Musen hadde timeglass, og kunne flyttes, men ctrl-alt-del eller noe annet funket ikke. Restarta så i sikkerhetsmodus og avinstalerte f-secure. Da funket alt greit igjenn. Prøvde så å innstalere det uten en mase greier opp, for å se om det kansje funket da. Måtte også da restarte manueelt, og det funket heller ikke da, så jeg måtte avinnstalere via sikkerhetsmodus. Lurer så på om det kasnje er pga zonealarm? Eller om jeg har for lite ram? Eller hvis noen adnre har en ide

 

ASUSa7v333

AMD xp2000+

256 kingston ram

Win2k pro(alle uppdadter)

 

Takker for alle svar

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Quote:


Den 2002-12-12 21:59, skrev Kjetil Lura:

Har du prøvd norton antivirus 2003?


 

Koster ikke det penger da?

Kan jo informere om at jeg har prøvd å avinnstalere Zone-alar, så innstaølert f-secure på nytt, og da funket det heller ikke. Kjørte også msconfig i sikkerhetsmodus og fjernet alle fra oppstartsmenyen. Da funket det helller ikke. Har innstalert det på 2 andre maskinener med 98 og zone-alarm, og det funnkker kjempe. Har også prøvd å avvinstalere back-web(som skal oppdatere f-secure), men det hjelper ikke.

For de som bryr seg.

Lenke til kommentar

Jeg tror dem har en trial versjon av nav2003.. Men hvis du bruker f.eks nettbank fra DNB får du gratis Mcaffe virus program fra dem. Har du internett fra online adsl får du gratis brannmur+antivirus fra dem. Jeg anbefaler deg å sjekke slike ting ettersom det er VELDIG mange tjenester slikt følger med. :wink:

 

For øvrig tror jeg en ny formatering og reinstall vil være en god løsning på problemet ditt :wink:

Lenke til kommentar

Har nå pråvd Nav3002 trail, og det funket ikke første gangen. Da fikk jeg en error når jeg skulle scane, og den klarte ikke å åpne programmet ordentlig. Så reinnstalerte jeg det, og nå fungerer det helt greit. Jeg scannet gjennom pc en og har ingen virus. Men jeg vil jo helst få F-secure til å fungere siden jeg har lisens på det. Noen som har noe forslag?

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...