Gå til innhold

Ny pc 10-12k


Anbefalte innlegg

Ok Jeg skal kjøpe meg en pc som jeg skal nesten utelukkende bruke til spill.

 

Jeg trenger som følgende

1. Hovedkort ( Amd serie eller intel?? gi noen gode argumenter)

2 Ram tenkte 2g burde holde?

3. 3D-kort (helst samme driversystem som hovedkortet)

4, Prossesor kommer jo ann på hva dere mener på hovedkortet.

5. tror jeg trenger en ny skjerm. har en gammel 22" nokia skjerm. Har dette mye å si på spille opplevelsen'?

 

jeg har en 500 watt strømforsyning. trenger jeg mer??

 

takk for alle innspill.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hei!

 

Skal du overklokke pcen?

 

Her er et litt dyrt oppsett uten kabinett og skjerm: Spillepc 12k Dette oppsettet har cpu fra AMD siden en X2 5400+ gir mer for pengene enn 400 kr dyrere E6600.

 

Men om du vil ha rom for skjerm og kabinett i budsjettet ditt, så er det en idé å gå ned i pris. Muligens litt ned i pris på cpu, og da blir nok Core 2 Duo E6400 mest aktuell(og et passende hovedkort som et av de her. Og så velg et billigere skjermkort, som likevel gir god ytelse: Gainward GeForce 8800GTS 320MB 2679 kr.

 

Forslag til kabinett: Antec SLK3000B 383 kr. Eventuelt finn et du liker bedre.

 

Er skjermen du har god? Hvor høy oppløsning takler den? Om den er god, så finner du ikke noen LCD-skjerm som er bere egnet. Pass på at du stiller CRT-skermer på minst 75Hz, så slipper du flimring, og du slipper å bli trøtt i øynene.

 

Hilsen,

efikkan.

Lenke til kommentar
skal bare ha de komponentene jeg har skrevet jeg trenger.

 

og jeg kan jo clocke cpu'en... har en zalman vifte som burde gjøre jobben.

8152405[/snapback]

Til overklokking er det Core 2 Duo som er suverent best. Velg da passende minne på DDR2-800 med CL4 eller CL3 (CL3 om du vil overklokke mye).
Lenke til kommentar

og jeg kan jo clocke cpu'en... har en zalman vifte som burde gjøre jobben.

8152405[/snapback]

Til overklokking er det Core 2 Duo som er suverent best. Velg da passende minne på DDR2-800 med CL4 eller CL3 (CL3 om du vil overklokke mye).

8153155[/snapback]

 

 

hvorfor ikke cl5 minne??

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...