Gå til innhold

hjelp til ny gamerpc


Anbefalte innlegg

Etter som jeg har hørt så er det intel som er i skuddet når det gjelder nye deler nå.

Ettersom jeg mest sansynlig har solgt min amd maskin så er det vel det som er og gå for?

Jeg har satt sammen liste i prisguiden og lurer på om noen av dere kan inn og se om det er noe jeg kan forandre på osv siden jeg ikke er mester på intel.

her er linken: https://prisguiden.no/vis_handlevog...waggon_id=42904

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

du kan spare 1000kr på strømforsyning og skjermkort, kjøp det billigste gtx de er alle dem samme. det er meningløst med 2 slike kort i sli hvis du bruker vanlig skjerm.

 

raptor på 37gb er veldig fornuftig samt backup disk.

 

prosessor valg bra, kansje vurdert 680 framfor 775, det er vel lite å bry seg om.

 

du kan spare på rammen , for 800mhz cl4 fra 1700kr ocz, ved oc bruker du bare divider f.eks du setter 533mhz på 800mhz så har du plenty å gå på. ddr2 er litt mer salg enn ytelse ut ifra min forståelse.

 

bruker du opp mot 19 skjerm så holder det med 320mb versjonen av gtx og du vil klare max på alt. samme kjerne 2500kr. får bra strømforsyning fra 600kr med 3 rails, sli et must? hvis ikke rimelig hovedkort som kjører bra oc til 1000kr klassen.

Endret av pizzafordi
Lenke til kommentar
vurdert 680 framfor 775? er det annen socket da eller?

Jeg kjører 20 wide dell jeg..blir nok større med tiden så vil ha mulighet for høy oppløsning.

noen som kan linke meg til noe dere mener jeg burde bytte ut med det som står i vogna?

8021723[/snapback]

 

 

lagde ett oppsett ,lian li kabinettet kan du kjøp utenom , eller kjøp ett annet

 

Rigg 17k.

 

der får du ,, et bra hovedkort , bra og klokkevennlig cpu, 2gig ddr2 6400 (800mhz) ram med (4.4.4.12 timing) 400gig hd, creative X-fi extream gamer , zalman cpu kjøler og psu, lianli kabinett, og 8800Gtx , et vilt kort , som kommer til og "kose" seg med din 20" widescreen skjer ( 1680*1050oppløsning )

Endret av Nokia_dell
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...