Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Etter lange eksponeringer tar det lang tid fra eksponeringen er slutt, til kameraet er klart til å brukes igjen. Dette er svært irriterende på eksponeringer som varer flere minutter, da opplever jeg at kameraet må "tenke" omlag like lenge som selve eksponeringen før det er klart igjen.

 

Er det noen andre som har erfaring med dette?

Eller kanskje jeg har feil med kamera.. :hmm:

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Birk88 traff spikeren sånn mer eller mindre på hodet. Det er snakk om "dark frame subtraction", hvor bildebrikken tar et helt mørkt bilde med nøyaktig samme "eksponeringstid" for å kune fjerne faste støymønstre på bildebrikken.

Endret av Anew
Lenke til kommentar
Jeg anbefaler på det sterkeste å la den funksjonen være på, så slipper du å bruke timer på å klone bort hete pixler etter de lengste eksponeringene. Den gjør en kjempejobb for meg, i det minste.

7899311[/snapback]

 

Er det slik på din da, at om du tar en eksponering på si 5 min, så tar det like lang tid før det e klart igjen?

Irriterer vettet av meg når man knipser nordlyset, og har begrenset med tid til rådighet.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...