Gå til innhold

"2006-12-31T23:30:00+01:00" -> "23:30


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet+142

<?php

$dato = "2006-12-31T23:30:00+01:00";

$dato2 = explode("T", $dato);
$dato3 = explode("+", $dato2[1]);

$datoen = $dato3[0]. " " . $dato2[0];

echo $datoen;

?>

denne kanskje?

 

Godt Nyttår ;)

 

edit: for treig.. og kanskje for vanskelig? :p

Endret av Slettet+142
Lenke til kommentar

Takk skal du ha mariyo :D

 

Ståle: Jeg får "2006-12-31T23:30:00+01:00" fra en annen side og vil gjøre sånn at det ville vise "23:30 2006-12-31" på min side, og scriptet til mariyo funket fint :)

 

Takker til dere begge :)

Endret av Org
Lenke til kommentar

Tenkte jeg kunne benytte anledningen til å vise litt av kraften til regex.

PHP

<?php

    $dato = "2006-12-31T23:30:00+01:00";

    preg_match_all("#(([0-9]+)-([0-9]+)-([0-9]+))T(([0-9]+):([0-9]+)):([0-9]+)\+(([0-9]+):([0-9]+))#", $dato, $matches, PREG_SET_ORDER);

    list( $ubject, $full_date, $year, $month, $day, $h_m_time, $hours, $minutes, $seconds, $full_offset, $hours_offset, $minutes_offset ) = $matches[0];

    

    echo $h_m_time.' '.$full_date;

?>

Merk at svaret ikke blir noe annerledes det maryio kom frem til, og jeg tipper skriptet mitt antakekelig er litt tregere enn hans også pga. regex (Det er rom for optimalisering i mitt skript, men gadd ikke det nå), men fordelen med mitt skript er fleksibiliteten. Alle variablene som står i list(...)-konstruksjonen kan brukes, noe som tilsier rimelig stor frihet.

 

 

EDIT:

Bare en liten feil/mangel jeg kom på.

Med offset så har jeg droppet +/-, noe som tilsier at du ikke vet hvilken vei offsetet går. Det er ikke vanskelig å fikse på, så om noen gidder... evt. kan jeg gjøre det selv om noen trenger det.

Endret av Nazgul
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...