Gå til innhold

Nyko Xbox 360 Intercooler


Dr. Mobius

Anbefalte innlegg

Jeg har akkurat bestilt meg denne kjøleren, og lurer derfor på om noen av dere har erfaringer med den.

Kom med både positive og negative erfaringer.

 

For de som ikke har lest noe om den så poster jeg litt informasjon nedenfor.

 

Nyko Xbox 360 Intercooler

 

Reduce the internal operating temperature of the 360 while prolonging the consoles lifespan. The Intercooler 360 is a snap on cooling attachment that easily connects to the Xbox 360 to significantly reduce the internal heat of the console. The Intercooler 360 provides increased air flow throughout the 360 which allows the internal circuitry to perform at cooler temperatures and last longer. No internal modification of the Xbox 360 is required. A pass through power connection utilizes the existing Xbox 360 power supply negating the need for an extra AC adaptor. The unit also powers on and off automatically with 360 and the intercoolers small size will fit in tight spaces like entertainment centers with your 360 displayed in either horizontal or vertical format.

 

intercooler360.jpgIntercoolerTemperatureChart.jpg

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Leste på et eller annet nettsted at Nyko Intercooler tar strøm som egenltig var ment til selve Xbox'en. Og mange har fått slike brune merker rundt strømkontakten på 360'en. Og f.eks, 360'en blir defekt, (3red lights..) så vil Microsoft ikke reparere den på garantien fordi da mener dem at du har brukt et produkt som har skadet din 360'en, og at det ikke er selve maskinen sin feil.

Dette er greit å ha i bakhodet. Skal se om jeg finner en link til den nyheten.

Lenke til kommentar
Er jeg den eneste med en burk som ikke overoppheter? :dontgetit:

7361227[/snapback]

Nope, jeg har min "liggende" med helt fri luft rundt seg på alle sider, untatt under og jeg har aldri vært i nærheten av overoppheting.

 

Etter å ha spilt mye over lengre perioder har jeg vært bortom å tatt på den for å kjenne om den er varm. Den blåser litt varm luft ut, men ikke slik at det skal være noe problem! Så jeg ser ikke noe problem med å ikke ha ekstakjøling. Hvertfall ikke før MS kommer med noe.

 

Mvh

-Shaft-

Lenke til kommentar
  • 6 måneder senere...

Jeg har store problemer med varmeproblemer, men det kan være at det er hetebølger i Bergen for tiden :) er sånn ca 35 grader på rommet mitt, og x360en ligger vel på en 70-80 grader.. =/ når jeg spiller Pg3 klikker alt etter 2 runder på Tokyo :)

Lenke til kommentar

Har launchday konsoll jeg også, fortsatt null problemer med varme eller lignende.

En annen ting, syns virkelig vi som allerede har en konsoll skal få byttet de inn mot nye og oppgraderte konsollene, hvis det kommer noen slike, føler meg litt snurt hvis noe slikt skal skje :p

Lenke til kommentar
Har launchday konsoll jeg også, fortsatt null problemer med varme eller lignende.

En annen ting, syns virkelig vi som allerede har en konsoll skal få byttet de inn mot nye og oppgraderte konsollene, hvis det kommer noen slike, føler meg litt snurt hvis noe slikt skal skje :p

8817949[/snapback]

Enig, det er slemt! 0o

Lenke til kommentar

Boksen min har det trangt, varmt, rundt 28~ grader i rommet, er fra launch men har enda ikke takket for seg eller hengt noen ganger. Er nesten litt kjipt. Men når Elite kommer, da blir den her gjestekonsoll og Elite blir til "primary" konsoll. :wee:

 

Edit: Lyden er jo en annen sak da.. Åpner jeg ett vindu eller en dør hører jeg at den gir fra seg mindre og mindre lyd, helt til jeg lukker det igjen. Da setter jeg opp alle viftene på pc`n for og overdøve. Er jo nesten flaut og ha gjester her :ermm:

Endret av Laland
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...