Gunsmoke Skrevet 30. oktober 2006 Skrevet 30. oktober 2006 Hei Jeg førsøker å ta et image av hardisken med filer og dokumenter, fra en maskin og lagre ghost imaget på en annen maskin. Jeg har lagt til fildeling mellom maskinene. Når jeg kjører ghost 9 og velger Back up to Network file kommer det opp en dialog boks som heter Connect As: Prøvde å legge inn Brukernavn(windows pålogging + passord), ingen adgang. Brukte så Ghost sitt "Security Configuration Tool" (se bildet over) og la inn maskinnavn og bruker; THUNDERIII\Tine & Terje -med passord og uten ---ingen hjelp Noen tips for en nubi på ghost over nettverk( har brukt ghost til å ta backup på enkelt stående maskiner siden Ghost 2002; hd til hd og hd til CD\DVD) Leste i hjelp fila til ghost, her står det at en skal bruke "Security Configuration Tool" men ikke i detalj hvordan
Gjest Slettet+9812398713 Skrevet 31. oktober 2006 Skrevet 31. oktober 2006 Høres ut som om Tine & Terje ikke har tilgang til disken over nettverket. Får du tilgang utenom Ghost programmet?
Gunsmoke Skrevet 31. oktober 2006 Forfatter Skrevet 31. oktober 2006 Høres ut som om Tine & Terje ikke har tilgang til disken over nettverket.Får du tilgang utenom Ghost programmet? 7193470[/snapback] Takker for svar noadmin Vell det vise seg at jeg kan kun overføre filer fra den ene til den andre men ikke motsatt... Jeg har kjørt Installer hjemmenettverk veiviser, og satt arbeidsgruppe til HJEMME for begge maskiner. Og deretter delt en partisjon på hver maskin. Fra media PCen kan jeg kopiere filer fra desktoppen. men altså ikke motsatt. Trenge ei leksa på nettverk
Gjest Slettet+9812398713 Skrevet 31. oktober 2006 Skrevet 31. oktober 2006 Sjekk brannmur og brukertilganger Både NTFT og share.
Gunsmoke Skrevet 1. november 2006 Forfatter Skrevet 1. november 2006 Sjekk brannmur og brukertilganger Både NTFT og share. 7195314[/snapback] Vil du utdype dette litt, er litt nubi på brukertilganger/nettverk Hva er NTFT? Er på jobb nå, skal sjekke brannmuren i kveld. Jeg bruker McAfee (forrige versjon)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå