Gå til innhold

Fattigmannslangzoom Sigma 70-300 + TCON17


Anbefalte innlegg

Jeg drodlet litt i en annen tråd om dette, og i forrige uke ble den nødvendige ringen kjøpt inn. Har ikke prøvd mye, men så langt ser det ut som om det fungerer helt akseptalbelt til bilder der dokumentasjonsfaktoren er viktigere enn ultimat bildekvalitet.

Tok et par bilder i holmenkollen i dag, og dette er tatt håndholdt med full tele tilsvarende 765mm i 35mm format. Jeg sto ved det store skiltet litt til venstre for parkeringen ved skiskytterstadion.

Jeg skal ikke påstå at noen skal løpe ut å kjøpe en TCON-17 bare for dette, men for oss som hadde den fra før gir det noen morsomme tilleggsmuligheter.

post-29665-1162132110_thumb.jpg

Endret av EspenE
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Helt enig!

 

Hadde selv et kamera der TCON-17 var "orginaltilbehør", men jeg har brukt den i etterkant sammen med Olympus sin 40-150mm (150*2*1,7 = 510mm) Funker helt fint! Helt klart at bildekvaliteten ikke er som på en linse til 20.000 + , men en får ihvertfall lekt seg litt, og det er tross alt det viktigste når en er hobbyfotograf!

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...