Gå til innhold

Windows booteskjerm stopper aldri etter SP2


Anbefalte innlegg

Formaterte senest i sommer, med samme hardware som jeg har nå. Og da gikk alt greit.

 

Men nå har jeg formatert igjen, flere ganger, og samme skjer hver gang når jeg installerer SP2 til min orginale Windows XP Pro.

 

Det som skjer er at når maskinen starter, og Windows logoen kommer, og Windows laster (den blå linja som går fremover), så blir den bare der. Ingenting skjer. Ingen harddiskaktivitet, eneste som skjer er den blå linja går fremover. Og slik står den bare.

 

Noen som har peiling?

 

Edit: Det samme skal sies når jeg prøve å starte opp i sikkerhetsmodus. Svart skjerm bare. Og den streken som blinker oppe i venstre hjørne.

Endret av Naitsan
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det gikk heller ikke med logget oppstart!

 

Men jeg har heldigvis endelig funnet løsningen på problemet. Problemet var filen SPTD.sys, en #&%&"#/%" fil som følger med Daemon tools.

Slettet denne filen + en relatert en, og slettet noen poster i registeret. Og da var problemet løst.

 

Forbanna daemoon tools. :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...