Gå til innhold

Hjelp til kjøp av komplett pc (shuttle)


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Sendte mail til komplett ang. shuttle som takler spill, men fikk følgende svar:

 

 

"Når det gjelder shuttel maskiner så er det problemer når man skal ha et

skikkelig skjermkort som skal brukes til spill. Disse maskinen takkler ikke noen

gaming kort.. Disse trenger for mye støm".

 

Stemmer dette? Har en kompis med en shuttle som funker fint i spill.

 

Har så lyst på en brukbar shuttle (med skjerm) til rundt 10.000!

 

HELP :D

Lenke til kommentar

gå for Shuttle SD37P2. Det er den eneste med støtte for core 2 duo. Den har også 400W strømforsyning. min bror har SD36G5M med Intel Pentium D 945, 2*1gig ram, en hd og en dvd-brenner, samt ett X1900XT skjermkort på sin shuttle og det går fint. Og SD36G5M har bare 250W strømforsyning:) det går heldigvis bra men om du tar SD37P2 så har du litt ekstra å gå på.

 

Nå skal det siers at skjermkortet hans ikke passet i kabinettet og at han måtte bruke dremmel for å kutte hull i siden til viften. grunnen til det er at PCI-E X16 er plassert ytterst for å ikke blokkere PCI-E X1. Det kan hende at SD37P2 ikke har samme problem siden det er laget for crossfire og du kan da bruke ett skjermkort på innerste PCI-E uten å tenke på hvor mange plasser skjermkortet tar opp. av en eller annen grunn har SD37P2 to 2 stk. X8 i stedet for X16, men det trenger du ikke tenke så altfor mye på.

 

for cpu kjøper du E6300. resten kan du avgjøre etter lommeboken. Jeg ville gått for X1900XT som skjermkort, for det gir masse kraft til "lav" pris.

Endret av capy2
Lenke til kommentar

Les igjennom Retningslinjene for denne kategorien.

Disse er også tydelig nemt i toppen av denne kategorien, samt at de ligger som eneste annonsering/sticky i denne kategorien!

 

En god emnetittel er en tittel som forklarer godt hva innholdet i posten din går ut på. En bruker bør kunne skaffe seg oversikt over hovedinnholdet i posten bare ut fra å lese tittelen. Emnetittelen i denne tråden er ikke godt nok, om ikke dette blir endret slik at det er lettere å forstå hva slags informasjon tråden omhandler vil denne bli stengt! Vennligst forsøk å tenk på dette neste gang du starter en tråd, og orienter deg om hva vår nettikette sier om dårlig bruk av emnetitler.

Bruk p_edit.gif-knappen i første post for å endre emnetittelen.

 

(Dette innlegget vil bli fjernet ved endring av emnetittel. Vennligst ikke kommenter dette innlegget, men rapporter gjerne dette innlegget når tittelen er endret, så vil det bli fjernet..)

Lenke til kommentar
Sendte mail til komplett ang. shuttle som takler spill, men fikk følgende svar:

 

 

"Når det gjelder shuttel maskiner så er det problemer når man skal ha et

skikkelig skjermkort som skal brukes til spill. Disse maskinen takkler ikke noen

gaming kort.. Disse trenger for mye støm".

Stemmer dette? Har en kompis med en shuttle som funker fint i spill.

 

Har så lyst på en brukbar shuttle (med skjerm) til rundt 10.000!

 

HELP :D

6945071[/snapback]

 

Det er bare bullsh*t om jeg får si det selv.

 

Støtter capy2 i at en SD37p2 er et bra valg, det skal nok klare alt du kan få inni den. Vil du ha AMD er SN27P2 nesten identisk, men støtter ikke crossfire.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...